Drzwi wejściowe z panelami dekoracyjnymi – różnice, które mają wpływ na cenę.

Drzwi wejściowe…….., tyle o nich napisano, że są wizytówką domu, że stanowią zabezpieczenie przed dostępem do domu przez niepowołanych „gości”, że dzięki nim możemy się czuć bezpiecznie w swoim domu…

Tak, to wszystko prawda.

W tym artykule będę chciała opisać Wam różne standardy wykonania samych skrzydeł drzwiowych. Bo to od nich zależy wygląd naszych drzwi oraz poziom ich zabezpieczenia.  

Otóż skrzydło drzwiowe oprócz ramy posiada wypełnienie, które to określamy jako PANEL DRZWIOWY. Panele występują w kilku wariantach: jako wsadowe, jednostronnie nakładkowe oraz obustronnie nakładkowe. Wykonane mogą być z różnego rodzaju materiałów jak np.: PVC czy płyty aluminiowe. 

Panel drzwiowy składa się z dwóch płyt pomiędzy którymi zazwyczaj znajduje się warstwa twardej i wytrzymałej pianki-jako izolator.

No dobrze, przedstawiłam Wam kilka podstawowych informacji o panelach, a teraz przejdę do kolejnego etapu wtajemniczenia, opisując Wam rodzaje wypełnień. 

Voilà

panel_wsadowy

Podstawowym rozwiązaniem stosowanym w drzwiach wykonywanych z PVC i rzadziej z aluminium, jest panel WSADOWY. Przy tym rodzaju wypełnienia zarówno w widoku od wewnątrz jak i z zewnątrz widać wyraźnie ramiak skrzydła oraz panel. 

Jego główną zaletą jest łatwość wymiany w przypadku uszkodzenia jego powierzchni. Wyciąga się listwę przyszybową ze skrzydła i można wymienić panel.

Kolejnym możliwym rozwiązaniem stosowanym w drzwiach zarówno z PVC jak i z aluminium, jest panel JEDNOSTRONNIE NAKŁADKOWY. Przy tym rodzaju wypełnienia w widoku od wewnątrz widać wyraźnie ramiak skrzydła oraz panel (podobnie jak w przypadku panelu wsadowego), natomiast w widoku od zewnątrz  widzimy jedynie ozdobny PANEL. Ramiak skrzydła jest niewidoczny. 

Takie rozwiązanie jest dobre gdy zależy nam by widok drzwi od zewnątrz nie odbiegał od stylistyki drzwi głównych, ale jednocześnie od wewnątrz nie ma konieczności eksponowania ich wyglądu. Rozwiązanie to dobrze się sprawdzi w przypadku tzw. drzwi wejściowych bocznych, drzwi do pomieszczenia gospodarczego lub jako wejście boczne/tylne do garażu. 

panel_jednostronnie_nakładkowy
panel_obustronnie_nakładkowy

Najbardziej nowoczesnym w ostatnim czasie rozwiązaniem stosowanym w drzwiach z profili aluminiowych, jest panel OBUSTRONNIE NAKŁADKOWY. Przy tym rodzaju wypełnienia w widoku od wewnątrz oraz z zewnątrz widzimy jedynie ozdobny PANEL, który idealnie pokrywa ramiak skrzydła przez co staje się on niewidoczny, nadając drzwiom elegancki i nowoczesny wygląd.  

Takie rozwiązanie doskonale sprawdzi się w budynkach w nowoczesnym stylu. Ten typ paneli może być stosowany zarówno w drzwiach wejściowych jak i bocznych. Panel można wykonać w wielu wariantach stylistycznych, co pozwala nam na nadanie drzwiom indywidualnego charakteru. Grubości panelu są dostosowane do głębokości zabudowy profilu drzwi. Panele nakładkowe cieszą sie popularnością również ze względów technicznych, gdyż cechują je bardzo dobre parametry izolacyjności cieplnej. Zalecane do budownictwa energooszczędnego i domów pasywnych. 

Oczywiście wszystkie panele można dowolnie modyfikować. Do wyboru jest cała gama kolorów z palety RAL oraz paleta oklein. Wiele wzorów wypełnień oraz możliwości zastosowania różnych pakietów szklenia pozwalają nam na skomponowanie drzwi wedle naszych upodobań. Klienci mogą korzystać z gotowych prezentowanych w naszych kolekcjach wzorów drzwi lub wraz z naszym doradcą, skomponować własny model.

Trzeba liczyć się z tym, że im więcej „bajerów” i kombinacji, tym cena może być wyższa. W niektórych przypadkach warto zapytać specjalisty, gdyż nie wszystkie elementy mają wpływ na cenę, jak np. niektóre kolory, natomiast grubość panelu i jego rodzaj już tak.

 

Przeczytaj również

Planujesz budowę domu i chcesz poznać dostępne rozwiązania? Napisz lub zadzwoń.

Poniżej jest dostępny przycisk do naszego konfiguratora okien, możesz szybko poznać ceny.

KONTAKT

+48 71 787 49 81
Skontaktuj się z jednym z naszych pracowników, aby omówić szczegóły.
O, której mamy zadzwonić do ciebie? ? (UTC+01:00):

Dzień Miesiąc Godzina

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *