Holz Fenster

Okna aluminiowo-drewniane

Okna aluminiowo-drewniane to nie tylko klasyczne okno z drewna lub aluminium, ale połączenie drewna i aluminium.

Pomimo nietypowej kombinacji materiałów okna posiadają zwiększoną ochronę przed włamaniem, wydajność energetyczną i izolację akustyczną.

Okno składa się z aluminiowego rdzenia na zewnątrz i drewnianego okna we wnętrzu. W zależności od gustu właściciela, rodzaj drewna oraz kolor drewna i aluminium można oczywiście dobierać indywidualnie.

Okna z ramą drewnianą są wytrzymałe, mają doskonałe właściwości termoizolacyjne, a także tworzą przytulną atmosferę. Aluminium nie wymaga konserwacji, jest stabilne i lekkie. Połączenie tego zaawansowanego technologicznie materiału z naturalnym drewnem do budowy okien tworzy ramy drewniano-aluminiowe. Ten nowy rodzaj ramy okiennej staje się coraz bardziej popularny.

Okna drewniano-aluminiowe łączą dobrą izolację termiczną drewna z metalową odpornością na warunki atmosferyczne. Okna są już idealne do stosowania w domach pasywnych.

Rosnąca świadomość inwestorów, aby chronić swoje domy dzięki wysokiej jakości, trwałym i podnoszącym komfort oknom lub zwiększać je jeszcze bardziej, są decydującymi argumentami za oknami drewniano-aluminiowymi aby przeciwdziałać rosnącym kosztom energii poprzez modernizację energetyczną.

Wady okien drewniano-aluminiowych

Główną wadą okien drewniano-aluminiowych jest ich stosunkowo wysoka cena zakupu. Należy jednak pamiętać, że okna te stanowią dobrą inwestycję ze względu na ich dobre właściwości termoizolacyjne i trwałość.

Wnioski:

To, czy klient wybierze okna plastikowe, czy drewniano-aluminiowe, zależy przede wszystkim od dwóch aspektów: dostępnego budżetu i wyglądu. Istnieją również względy architektoniczne, które należy wziąć pod uwagę: okna plastikowe nie mogą być stosowane w budynkach zabytkowych. Nietypowe kształty okien można jednak szczególnie dobrze zrealizować za pomocą plastiku.

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania – formularz kontaktowy.

Poznaj nasze produkty i ich ceny.Skorzystaj z naszego formularza do wyceny online. 

Przeczytaj również

KONTAKT

+48 71 787 49 81
Skontaktuj się z jednym z naszych pracowników, aby omówić szczegóły.
O, której mamy zadzwonić do ciebie? ? (UTC+01:00):

Dzień Miesiąc Godzina

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *