6

Jak dokonać dobrego wyboru okien ?

Dobrze wybrane okno może nawet służyć jako skuteczny element termoizolacyjny w zimie!

– Wybierając nowe przeszklenie, zdecydowanie powinieneś dowiedzieć się o wartości Uw i wartości Ug. Wartość Ug oznacza zdolność oszklenia do zmniejszenia strat ciepła. Im mniejsze Uw, tym lepiej izolowane jest okno.

– Przy określaniu wielkości okien nie zapomnij zaplanować izolacji zewnętrznej, aby utrata ciepła przez osłonięcie izolacją mogła być zatrzymana.

W przeszłości okna drewniane były szeroko rozpowszechnione, ponieważ materiał ten był łatwo dostępny i łatwy w obróbce.

Okna plastikowe, które są tak samo trwałe jak okna drewniane i które wyglądają nowocześnie nawet po latach dzięki nowoczesnym materiałom, są niezwykle popularne – i to przy minimalnej konserwacji.

Okna aluminiowe, które są eleganckie i wyjątkowo stabilne, nadają się do dużych powierzchni szklanych – idealne rozwiązanie dla nowoczesnych fasad.

Nowym trendem jest połączenie różnych materiałów z nowym rodzajem ramy. Rozróżnia się okna aluminiowo-plastikowe i drewniano-aluminiowe. W przypadku kombinacji aluminium i tworzyw sztucznych można uzyskać wyższą odporność na promieniowanie UV i bardziej elastyczne opcje projektowania.

Ceny takich okien są nieco droższe niż okna plastikowe. Połączenie drewna i aluminium jest szczególnie atrakcyjne, ale także najdroższe.

Przy montażu w nowym budownictwie lub wymianie okien należy wziąć pod uwagę kilka czynników: dotyczy to nie tylko izolacji akustycznej i termicznej, ale także oszklenia – kto oszczędza tutaj, oszczędza w niewłaściwym miejscu.

Kompleksowe porady są zatem niezbędne przy każdym zakupie okien.

Przeczytaj również

Planujesz budowę domu i chcesz poznać dostępne rozwiązania? Napisz lub zadzwoń.

Poniżej jest dostępny przycisk do naszego konfiguratora okien, możesz szybko poznać ceny.

KONTAKT

+48 71 787 49 81
Skontaktuj się z jednym z naszych pracowników, aby omówić szczegóły.
O, której mamy zadzwonić do ciebie? ? (UTC+01:00):

Dzień Miesiąc Godzina

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *