Izolowany termicznie, innowacyjny element podwalinowy

W przeszłości nie było skutecznego systemu do bezpiecznego łączenia parapetów i jastrychów. Potem pojawiły się problemy z utratą ciepła, a nawet przeciekami.

Element łączący został przygotowany do każdego okna na rynku oraz do parapetów z kamienia lub aluminium. Podczas montażu okna są montowane bezpośrednio na elemencie łączącym. Następnie zewnętrzne i wewnętrzne parapety można łatwo wsunąć pod okno. To rozwiązanie zapewnia doskonałą izolację termiczną całej konstrukcji okna. Dlatego nie jest już konieczne stosowanie profili połączeń w oknach z PCV.

Zalety THERMO-FBA

łatwe przetwarzanie
Zwiększenie wartości życiowej budynku poprzez zgodność
wytyczne fizyki budowlanej
Produkt nadaje się zarówno do nowych budynków, jak i do renowacji
Koniec z odczuwaniem powietrza lub zimna w obszarze połączenia dolnego okna.

 

  • Pełna elastyczność wymiarowa i kształtu
  • Produkt modyfikowany do wszelkich ścian budowli
  • Rozwiązuje problemy wszystkich dużych przeszkleń
  • Rozwiązania dopasowane do różnych parapetów

Warianty zastosowania elementów łączących THERMO

Thermo FBA (1)

Profil podparapetowy
– obustronny 

 
Profil podparapetowy obustronny
Profil okienny wykonany jest z ekstrudowanego polistyrenu. W górnej części, tak zwana głowa, osadzony jest specjalny pasek PVC w kształcie litery T.
– usztywnia cały element
– stanowi podstawę do założenia specjalnej taśmy stretch w klasie BG 1
– jest elementem, do którego można mechanicznie przykręcić parapet zewnętrzny. Głowica jest frezowana za pomocą wsporników i ściśle dopasowana do określonego systemu okiennego. Ma to kluczowe znaczenie dla idealnego uszczelnienia ramy okna za pomocą profilu okna. Specjalne wgłębienia na powierzchniach profili powiększają powierzchnię przylepną do ściany oraz do progów wewnętrznych i zewnętrznych Podstawowe wymiary profilu okna wynoszą 70 mm wysokości i 385 mm szerokości. Dlatego jest dostosowany do najczęstszych grubości ścian 24-25 cm i jest dostępny w czterech wersjach: – Parapet zewnętrzny do 24 mm, wewnątrz do 32 mm – Wersja podstawowa
– parapet zewnętrzny od 22 do 24 mm, wewnątrz do 22 mm,
– parapet zewnętrzny 2-32 do 12 mm, wewnątrz do 32 mm,
– Parapet zewnętrzny do 12 mm, wewnątrz do 22 mm
Thermo SA aussen

Profil podparapetowy
– zewnętrzny

 
Profil podparapetowy do parapetu zewnętrznego
Profil okienny wykonany jest z ekstrudowanego polistyrenu. W górnej części, tak zwana głowa, osadzony jest specjalny pasek PVC w kształcie litery T.

bar:
– usztywnia cały element
– stanowi podstawę do założenia specjalnej taśmy stretch w klasie BG 1
– jest elementem, do którego można przykręcić mechanicznie parapet zewnętrzny

Głowica jest frezowana za pomocą wsporników i ściśle dopasowana do konkretnego systemu okiennego. Ma to kluczowe znaczenie dla idealnego uszczelnienia ramy okna za pomocą profilu okna. Specjalne wgłębienia na powierzchniach profilu powiększają powierzchnię przylepną do ściany oraz do progu wewnętrznego i zewnętrznego.

Profil okna produkowany jest w podstawowych wymiarach o wysokości 70 mm, szerokości 205 mm i długości 1200 mm. Dlatego jest dostosowany do najczęstszych grubości ścian 24–25 cm.
Stosuje się go tam, gdzie znajduje się parapet wewnętrzny o nietypowej wytrzymałości, na przykład wykonany z cegły.
Dostępne są dwa warianty:
– Parapet zewnętrzny od 24 do 24 mm – wersja podstawowa
– Parapet zewnętrzny od 12 do 12 mm

thermo-

Profil podparapetowy
– montaż w warstwie ocieplenia

Profil podparapetowy do montażu okien na konsolach
Jak wiemy, budynki zaprojektowane zgodnie ze standardami NF40 i NF15 muszą spełniać bardzo surowe wymagania. Wartość współczynnika fore do łączenia okien ze ścianą w budynkach o standardzie NF15 wynosi 0,01 W / mK, podczas gdy standard NF40 stosuje 0,1 W / mK.

Ponadto wymagana jest szczelność budynków, która jest również określona w warunkach technicznych, w których zalecana szczelność dla budynków z wentylacją mechaniczną lub klimatyzacją wynosi n 50 <1,5 1 / h. Ta wartość dla domu pasywnego jest jeszcze mniejsza i nie może być wyższa niż 0,6 1 / h.
Współczynnik przepuszczalności powietrza dla otwartych okien i drzwi w takich budynkach nie może przekraczać 0,3 m3 (m * h * daPa2 / 3), okna muszą być bardzo szczelne i nie można stosować dyfuzorów.

Oznacza to, że nie tylko stolarka, ale także połączenie z budynkiem musi spełniać bardzo wysokie wymagania.

Rodzaj zestawu opracowano w połączeniu z blokiem okiennym, który dodatkowo zwiększa właściwości termiczne najbardziej krytycznej części obwodu okna, tj. Dolnej krawędzi okna.

Podstawowa kompozycja całego systemu obejmuje:
– Blok okienny ze specjalną szyną wzmacniającą
– wsporniki kątowe
– 50 x 100 lub 100 x 100 taśm grafitowo-styropianowych
Oddychająca membrana zewnętrzna o szerokości 250 mm lub 300 mm
– Wewnętrzna folia paroszczelna o szerokości 70 mm

Thermo EAE (1)

Termiczny profil do drzwi i balkonów
alternatywa dla poszerzeń okiennych PVC i Alu

 
Profil podwalinowy (poszerzenie) do balkonów
Element łączący jastrychu jest wykonany z ekstrudowanego polistyrenu. W górnej części, tak zwana głowa, osadzony jest specjalny pasek PVC w kształcie litery T.

bar:
– usztywnia cały element
– stanowi podstawę do założenia specjalnej taśmy stretch w klasie BG 1
– jest elementem, do którego można przykręcić mechanicznie parapet zewnętrzny

Element łączący jastrychu można dopasować do dowolnej konstrukcji podłogi i połączenia, co ma kluczowe znaczenie dla prawidłowego uszczelnienia. Specjalne wgłębienia na powierzchniach profilu powiększają powierzchnię klejącą na ścianie i parapecie zewnętrznym. Bardzo ważnym elementem jest sztywny PVC, który jest sztywno zintegrowany z całą dolną częścią profilu drzwi. Umożliwia trwałe połączenie ze stalowymi kotwami ściennymi.

Profil drzwiowy produkowany jest w podstawowych wymiarach o wysokości 70–250 mm, szerokości 115 mm i długości 1200 mm.

Na życzenie klienta możliwe jest utworzenie profilu drzwi w dowolnej geometrii. Dotyczy to zarówno wymiarów zewnętrznych, jak i szczegółów całego przekroju.

Thermo HSA

Termiczny profil do systemów
H-S T (drzwi podnoszono przesuwne)

 
Profil podwalinowy do elementów podnoszono-przesuwanych (drzwi typu H-S)
Element łączący jastrych THERMO-HSA nadaje się szczególnie do systemów podnoszących i przesuwnych lub do większych grubości ram. Środek nośny jest dostosowany do odpowiedniej grubości ramy, aby zapewnić możliwie największą powierzchnię styku. THERMO-HSA można również dostosować do dowolnej konstrukcji podłogi i dowolnego połączenia. Przedłużenia ramy w obszarze jastrychu nie są już wymagane. Stabilne wkładki i kąty zbrojenia w elemencie zapewniają również optymalne przenoszenie obciążenia. Dostępny jest specjalny moduł dodatkowy do stosowania z parapetem.

Element łączący jastrych wykonany jest ze specjalnie utwardzonego styropianu o nazwie KLINARET. W górnej części, tak zwana głowa, osadzony jest specjalny pasek PVC w kształcie litery T.

bar:
– usztywnia cały element
– stanowi podstawę do założenia specjalnej taśmy stretch w klasie BG 1
– jest elementem, do którego można przykręcić mechanicznie parapet zewnętrzny

Głowica jest frezowana za pomocą wsporników i ściśle dopasowana do określonego progu HS. Ma to kluczowe znaczenie dla właściwego uszczelnienia.

Element łączący jest produkowany w podstawowych wymiarach o wysokości 70–250 mm (w krokach co 10 mm), szerokości systemu i długości 1200 mm.

Przykłady zamontowania

Zobacz także

Zapoznaj się z innymi produktami z różnych kategorii poniżej.
Kliknij i przejdź

Żaluzje

Drzwi

Okna

Przesuwne

Rolety

Okna ALU