Informacje techniczne – Drzwi wejściowe 

Panele drzwiowe

Rozróżniamy wypełnienia drzwiowe nakładkowe i wsadowe. Klasyczne wypełnienie wsadowe można wstawić do skrzydła drzwi zamiast szyby. Innym rozwiązaniem są panele nakładkowe, gdzie konstrukcja skrzydła drzwi jest niewidoczna, przysłonięta jest przez dekoracyjny wzór wybranego przez Was panelu.

Drzwi z obustronnym wypełnieniem nakładkowym

Drzwi z jednostronnym wypełnieniem nakładkowym 

Drzwi z wypełnieniem wsadowym

Drzwi wejściowe mogą być wyposażone w różnego rodzaju klamki i pochwyty, poniżej prezentujemy najczęściej spotykane rozwiązania. Przy zamawianiu drzwi proszę o sprecyzowanie, który wariant ma być zastosowany. 

Dostępne wzory klamek, pochwytów i innych akcesoriów są w zakładce na dole: Wyposażenie drzwi wejściowych, kieruje do niej ten link

Wariant I

Wariant II

Wariant III

Wariant IV

Wariant V

Wariant VI

Poniżej prezentujemy wizualizację stron otwierania drzwi wejściowych, która będzie Wam pomocna, przy dokonywaniu zamówienia.

Jak prawidłowo określić stronę i kierunek otwierania drzwi wejściowych?

      To proste:

  • Żeby określić kierunek otwierania, należy pamiętać, żeby stać po tej stronie aby przyciągać je do siebie. Skrzydło musi otwierać się „ na nas”. W zależności czy znajdujemy się wewnątrz domu lub mieszkania, czy na zewnątrz- mówimy o drzwiach otwieranych DO ŚRODKA lub NA ZEWNĄTRZ
  • Jeśli stoimy na przeciwko drzwi i zawiasy widzimy po prawej stronie- są to drzwi „PRAWE”, zawiasy po lewej stronie skrzydła określają drzwi „LEWE”

Drzwi lewe otwierane na zewnątrz

Drzwi prawe otwierane na zewnątrz

Drzwi lewe otwierane do środka

Drzwi prawe otwierane do środka

RODZAJE DRZWI

Nowoczesne profile pozwalają nam na budowanie przeróżnych, nawet skomplikowanych konstrukcji, dzięki możliwości łączenia różnych systemów. Dzięki tak zaawansowanej technologi, mamy praktycznie nieograniczone możliwości w projektowaniu konstrukcji nie tylko okiennych czy fasadowych ale również drzwiowych.

 

Z wielu wariantów projektowych, możemy jednak wyróżnić kilka najbardziej popularnych i sprawdzonych typów drzwi:

  • Drzwi pojedyncze

  • Drzwi dwuskrzydłowe (skrzydło bierne z możliwością otwierania)

  • Drzwi z naświetlem górnym: klasycznym prostokątnym lub w kształcie łuku (naświetle górne najczęściej jest elementem stałym- nie otwieranym)

  • Drzwi z naświetlem bocznym (z jednej strony, lub po obu stronach i z dodatkowym naświetlem górnym). Naświetla w tym przypadku są elementami stałymi- nie otwieranymi.

Oczywiście elementy drzwi takie ja: wypełnienie skrzydła, szklenie, kolorystyka czy galanteria drzwiowa (klamki, pochwyty) możemy swobodnie modyfikować.

Zobacz także

Zapoznaj się z naszymi produktami zamieszczonymi poniżej.
Kliknij i przejdź.

Zobacz także

Zapoznaj się z innymi produktami z różnych kategorii poniżej.
Kliknij i przejdź

Żaluzje

Drzwi

Okna

Przesuwne

Rolety

Okna ALU