Lamele żaluzji fasadowych

Lamellen C65

Lamellen C80

Lamellen S70

Lamellen Z90

Tak jak już wcześniej pisaliśmy w expose, żaluzje fasadowe to delikatne i architektonicznie eleganckie produkty, które można zintegrować z różnorodnymi fasadami. Lekka i prosta konstrukcja idealnie nadaje się do nowoczesnych budynków mieszkalnych i biurowych, które charakteryzują się dużymi formatami szkła najczęściej osadzonymi w konstrukcjach aluminiowych.

Głównym elementem żaluzji, który odpowiada za przysłanianie (przed światłem z zewnątrz ale też przed niechcianymi spojrzeniami jak jesteśmy wewnątrz podczas gdy na zewnątrz jest ciemno) są lamele żaluzji. 
Oferujemy listwy C i Z, ale także listwy w kształcie litery S.
Lamele z zagięciami na dłuższej krawędzi są dostępne w szerokościach 65 mm, 70 mm, 80 mm i 90 mm.
Mamy również lamele bez zagiętych krawędzi, są one stosowane w tych sytuacjach gdy pojemność skrzynki żaluzji jest ograniczona. Lamelki tego typu, po zwinięciu do góry zajmują mniej miejsca. Niestety ich możliwe wymiary szerokości są mniejsze. 

Realizując swoją misję, żaluzje fasadowe skutecznie chronią przed ciepłem i zimnem oraz zmniejszają zużycie energii. Zewnętrzne żaluzje mogą sprawić, że korzystanie z klimatyzacji stanie się zbędne a napewno ograniczone, ponieważ działają one jak izolatory. Różnice temperatur są kompensowane przez powstanie poduszki powietrznej.  Tworzy się bariera termiczna pomiędzy płaszczyzną okien a utworzoną z lamelek żaluzji – kurtyną, Powstała masa powietrza, spowalnia wymianę cieplną. W rezultacie temperaturę wewnątrz budynku można obniżyć przy temperaturze zewnętrznej od 35 ° C o około 10 ° C do temperatury względnego komfortu cieplnego. Dodatkowo żaluzje fasadowe skutecznie chronią przed hałasem, naturalnie im bardziej lamele będą zamknięte tym skala ochrony będzie większa.

 

Kolory żaluzji

White (RAL 9016)

Cream (N 0502-B)

Light Ivory (N 0502-Y)

Light Grey (RAl 7035)

Grey (N 3000)

Dusty Grey (RAL 7037)

Silver (RAL 9006)

Silver (Gray) (RAL 9007)

Anthracite Structure (DB 703)

Anthracite (RAL 7016)

Pigeon blue (N 4030)

Blue (RAL 5002)

Moss Green (N 7020)

Purple Red (N 3360)

Yellow (N 1080)

Beige (VSR 240)

Beige Grey (VSR 780)

Golden OAK

NUT

BROWN (N 8010)

Zobacz także

Zapoznaj się z innymi produktami z różnych kategorii poniżej.
Kliknij i przejdź

Żaluzje

Drzwi

Okna

Przesuwne

Rolety

Okna ALU