Sterowanie elektroniczne

TaHoma Premium

TaHoma Premium jest mózgiem całego systemu. Komunikuje się drogą radiową ze wszystkimi  urządzeniami io-homecontrol® zainstalowanymi w domu i jego otoczeniu. Jest podłączona do routera internetowego i nawiązuje kontakt z bezpiecznym serwerem, do którego masz w każdej chwili dostęp z dowolnego miejsca na świecie. Dostęp do strony https jest możliwy tylko z wykorzystaniem nazwy użytkownika i hasła. 

Jak sterujemy techniką domową z dowolnego miejsca na świecie:

 1. Poprzez PC, notebook, tablet, apple watch, smartfon z połączeniem internetowym, wydajemy polecenie np. „opuść rolety na parterze“.
 2. Twoje polecenie przekazywane jest do serwera, a z niego to TaHoma® Premium w Twoim domu. 
 3. TaHoma® Premium przesyła polecenie odpowiednim urządzeniom io-homecontrol®, które wcześniej przypisałeś do danej gupy ( np. rolety na parterze ). Polecenie jest wykonywane, a o jego statusie jesteś na bieżąco informowany. Dzięki informacji zwrotnej zawsze masz pewność, że polecenie zostało wykonane i nie napotkało na żadną przeszkodę.
 4. TaHoma® Premium umożliwia sterowanie i zdalną kontrolę:
 • rolet zewnętrznych
 • markiz
 • osłon wewnętrznych
 • bram garażowych i wjazdowych
 • oświetlenia
 • ogrzewania
 • alarmem Somfy Protexial io

Somfy NiNa io

Spersonalizowane, zdalne sterowanie za pomocą ekranu dotykowego, który umożliwia łatwą obsługę, zapewnia nową jakość i komfort użytkowania.

 • Intuicyjne działanieSterowanie różnymi urządzeniami, indywidualnie i grupowo.
 • Spersonalizowany interfejsSkonfigurowany zgodnie z potrzebami Twojego domu. Wystarczy zidentyfikować i nazwać pomieszczenia.
 • Precyzyjne sterowaniePozwala jednym ruchem ręki podnosić/obniżać/zatrzymywać osłony. Grafika na ekranie wizualizuje umieszczenie sprzętu.
 • Tworzenie automatycznych scenariuszyNp. „wychodzę z domu” (zamknąć okiennice, wyłączyć światła i włączyć alarm) – za pomocą kilku kliknięć zaprogramuj indywidualny scenariusz.
 • Naturalne sterowaniePo zaprogramowaniu ustawień interfejsu, wystarczy dotknąć ekran przez 2 sekundy, aby móc sterować wybranym urządzeniem – jednym ruchem ręki zarządzasz swoim domem.

Informacje techniczne

  • Liczba urządzeń, które można skojarzyć z pilotem Nina io: do 60 (po osiągnięciu progów 50 i 60 urządzeń wyświetlane jest okienko z komunikatem ostrzegawczym)
  • 25 wstępnie zdefiniowanych grup. Dodatkowo można utworzyć 5 nowych grup (po zakończeniu instalacji w menu Grupy dostępne są jedynie grupy zawierające urządzenia)

Soliris Sensor RTS, zasilany przewodowo, komunikacja radiowa

Automatyka wiatrowa: czujnik Soliris Sensor RTS dokonuje na bieżąco pomiarów aktualnej prędkości wiatru. Jeśli zostanie przekroczona ustawiona wartość progowa dla prędkości wiatru, nastąpi zwinięcie lub podniesienie markizy/żaluzji. Jeśli nie została przekroczona ustawiona wartość progowa dla prędkości wiatru, to automatyka słoneczna zostanie ponownie włączona po upływie 12 minut.

Automatyka słoneczna: czujnik Soliris Sensor RTS dokonuje na bieżąco pomiarów aktualnego natężenia światła. Jeżeli wartość natężenia światła zostanie przekroczona i będzie utrzymywać się powyżej ustawionej wartości progowej, to po 2 minutach nastąpi rozwinięcie lub opuszczenie markizy lub/i żaluzji. Jeśli wartość natężenia światła utrzymuje się poniżej wartości progowej, po czasie zwłoki od 15 do 30 minut nastąpi zwinięcie lub podniesienie markizy lub/i żaluzji. Czas zwłoki jest tym dłuższy, im częściej dochodzi do zmian natężenia światła i zacienienia. Dzięki temu eliminowane są zbyt częste ruchy osłon.
Zakresy ustawień: natężenia światła: 0-50 kLux, dla wiatru 10-50 km/h

 

Eolis WireFree io – dwukierunkowy radiowy czujnik wiatrowy

Eolis WireFree™ io to bezprzewodowy czujnik wiatrowy, który w połączeniu z napędami do markiz io-homecontrol®, pozwala sterować ich automatycznym podnoszeniem, kiedy wiatr wieje z siłą większą od wstępnie ustawionego progu.
Eolis WireFree™ io może również zostać przyporządkowany do modułu Easy Sun io.
Jeśli prędkość wiatru przekracza ustawiony próg czułości, żaluzje fasadowe powiązane z czujnikiem podniosą się automatycznie. Nie jest możliwe zatrzymanie podnoszenia żaluzji ani ich opuszczenie, dopóki wiatr wieje z siłą większą, niż ustawiona wartość progowa.
– Kiedy czujnik nie wykrywa już wiatru od 30 sekund, możliwe jest sterowanie markizami w trybie ręcznym. Jednak wszystkie funkcje automatyczne pozostają zablokowane przez 11 min. Dużą zaletą urządzenia jest brak konieczności okablowania. Urządzenie zasilane jest poprzez 2 bateria 1,5 Volta.
Zakres ustawień prędkości wiatru: 15-80 km/h

 

Somfy ThermoSunis Indoor WireFree RTS radiowy czujnik słoneczny i temperatury

ThermoSunis Indoor WireFree RTS

Bezprzewodowy czujnik temperatury RTS, który jest umieszczony wewnątrz domu, pozwala uzyskać komfort i oszczędność energii. Posiada przyssawkę, dzięki temu jego instalacja jest dziecinnie prosta. Proponujemy zainstalować: na szybie okiennej lub na ramie okna. Padające słońce lub zmieniająca się temperatura powoduje wysłanie sygnału do urządzeń zgodnych z systemem SOMFY RTS, co z kolei powoduje uruchomienie przysłon do wcześniej zaprogramowanej pozycji.
W przypadku przekroczenia ustawionej wartości progowej stopnia nasłonecznienia rolety opuszczają się do pozycji komfortowej „my” lub zatrzymują się minimalnie nad umieszczonym czujnikiem.
Jeśli nie została jeszcze przekroczona ustawiona wartość progowa temperatury w pomieszczeniu, to w celu wykorzystania energii cieplnej pochodzącej z promieni słonecznych i zmniejszenia kosztów zimowego ogrzewania polecenie ruchu dla osłony nie jest wysyłane

SOMFY CZUJNIK ŚWIATŁA WIATRU SOLIRIS UNO

Przewodowy czujnik wiatrowo-słoneczny dokonuje pomiaru prędkości wiatru i stopnia nasłonecznienia.
Ustawienie wartości progowych, czyli takich, które będą powodować zmiany w przesłonach jest dość intuicyjne i nie wymaga specjalistycznej wiedzy. Urządzenie jest predestynowane do integracji z termostatem odpowiedzialnym za utrzymywanie temperatury w budynku podczas sezonu grzewczego. Podczas zimnych pór roku urządzenie przyczyni się aby wykorzystać energię słońca do ogrzania nimi pomieszczeń.  Urządzenie posiada wbudowane diody, które pokazują aktualny stan urządzenia.  Dla komfortu użytkowania, czujnik posiada taką charakterystykę pracy, że dynamiczna zmiana np naświetlenia pomieszczenia (przesuwające się chmury) nie powodują zbyt częstych poleceń wykonania ruchu żaluzji lub rolet.

Zobacz także

Zapoznaj się z innymi produktami z różnych kategorii poniżej.
Kliknij i przejdź

Żaluzje

Drzwi

Okna

Przesuwne

Rolety

Okna ALU